Moj wklad w rozwoj firmy

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany cały swój biznes w kajecie. W współczesnym jedynym, w jakim powodował ewidencje sprzedaży. Przecież jego sklep nie był jedynie produktów oraz produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych potrafi istnieć kilkadziesiąt rodzajów. Spisywanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli korzystamy z bardzo efektywnej techniki przechowywania, którą jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie poradzić w takiej rzeczy?

Z dopłatą przychodzi firma Comarch, sam z najpopularniejszych twórców oprogramowania na Rodzimym rynku i przekazywany przez niego wms program magazynowy. To unikalne i daleko zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych artykułów i produktów. Układa się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które bezbłędnie ze sobą współpracują, i wraz mają idealne wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę projektu i umożliwia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia ustawienie dla konkretnych produktów, półek, a nawet środków transportu takich jak palety. Możemy generować dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości podstawowych oraz maksymalnych stanów, ustawiać znaczenia dla jednych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To pewnie dodatki, do pewnego zadania, którym jest sprzedawanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Element ten przyjmuje dyspozycje, wydawane przez pracodawcę, co usprawnia cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak podstawowe elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na okresie dokumentów handlowych, zaś nie danych historycznych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.