Stosunki miedzynarodowe polski z niemcami

Kontakty międzynarodowe są niezwykle średnie w dobie globalizacji. Nowe wynalazki w powierzchniach transportu i komunikacji znacznie skróciły dystans między państwami, a nawet kontynentami. Teraz adresat otrzymuje list po kilku dniach, oraz nie po kilku miesiącach, kiedy zatem chodziło wcześniej. Zawsze można też do kogoś zadzwonić i zintegrować się bezpośrednio. Jazda na dodatkowy kraniec świata nie zajmuje już lat, ale wystarczy zaledwie parę godzin samolotem. Współcześnie odległe kraje są dla nas na wybranie ręki także dzięki mediom - prasie, telewizji, internetowi.

Pojawiło się wiele nowych wersje współpracy. Wyjazdy zagraniczne były się bliższe oraz dostępniejsze, a co za tym idzie - także bardzo częstsze. Obecnie bez problemu można kupić się na drugi kontynent, gdzie obowiązuje zupełnie odmienna tradycja także inne obyczaje. Wystarczy bilet na samolot także ważna wylądować w Azji, w Afryce lub na obcej wyspie. Obraca się także sytuacja polityczna na świecie. Po utworzeniu strefy Schengen zniesiono większość ścian w Zgodzie Europejskiej i wszelki jej mieszkaniec może śmiało podróżować między państwami.

Intensywne kontakty wielokulturowe wymagają dobrego przygotowania. Firma, która planuje uzyskać nowe rynki zagraniczne, wiele weźmie na zajęciu odpowiedniego pośrednika, który precyzyjnie przedstawi proponowaną ofertę. Szczególnie kluczowe są w współczesnym wypadku tłumaczenia ustne. Polskie przedsiębiorstwo w asyście tłumacza może zdobyć targi międzynarodowe, bezpośrednio przychodząc do zainteresowanych. Wizyta przedstawicieli japońskiego koncernu samochodowego w polskiej fabryce przebiegnie znacznie łatwo w obecności tłumacza. Bez tłumacza nie potrafiły się odbywać także spotkania polityczne na okresie międzynarodowym. Obecność osoby, która zna daną kulturę, pozwala uniknąć wpadek i niejasności. To korzystne w znacznych negocjacjach, gdzie czasem drobne szczegóły mogą zdecydować na szczęściu transakcji.